Jastrzębski Rower Miejski już dostępny

01.06.2018

Od piątku, 1 czerwca, mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i turyści mogą wypożyczać rowery miejskie. W mieście dostępne są 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 30 rowerów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia najmłodszych. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.

Jastrzębie-Zdrój to od lat miasto rowerów. Nie jest to określenie na wyrost, bowiem kolejne edycje zawodów i rajdów rowerowych, a także etapy wielkich polskich wyścigów kolarskich mówią same za siebie. Dziś ponownie dołączamy do miast, w których można jeździć miejskim jednośladem. Myślę, że system zostanie przez mieszkańców dobrze odebrany, bo rozwiązania, które oddajemy do użytku, są rozwiązaniami nowoczesnymi i przetestowanymi. Zachęcam wszystkich do korzystania z miejskich rowerów” – mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Proponujemy mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju system, który jest sprawdzony w ponad 30 miastach w całej Polsce. Co ważne, wszędzie funkcjonuje on na podobnych zasadach, wszystkie systemy Nextbike można obsługiwać za pomocą jednego założonego w systemie konta. Wystarczy raz zarejestrować się na stronie RowerJastrzebie.pl i aktywować konto, by móc korzystać z rowerów w Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Gliwicach, Opolu, Warszawie i innych miastach w Polsce i na świecie” – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska, operatora Jastrzębskiego Roweru Miejskiego.

Stacje Jastrzębskiego Roweru Miejskiego: Urząd Miasta, DH Domus, Hala Sportowa i Zdrój. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia będzie całkowicie bezpłatne. Za nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną godzinę po 4 zł.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie RowerJastrzebie.pl, korzystając z bezpłatnej aplikacji Nextbike lub terminala na stacji wypożyczeń. Po wpłaceniu 10 złotych opłaty inicjalnej i aktywowaniu konta można już wypożyczyć rower. Na terminalu stacji wypożyczeń wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN, numer wypożyczanego roweru i gotowe. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR.

W systemach Nextbike na Śląsku zarejestrowanych jest już niemal 40 tysięcy użytkowników. Dodatkowo 10 tysięcy mieszkańców regionu korzysta z innych systemów Nextbike w Polsce i za granicą. W tej liczbie jest 174 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Będą oni mogli wypożyczyć jastrzębski rower bez dodatkowej rejestracji.